به وبسایت پرتال جامع افق خوش آمدید

تبلیغات

مطالب این تارنما با استفاده از اسکریپت هوشمند خبرخوان افق گردآوری شده است . درصورت مشاهده محتوای نامربوط لینک مطلب را گزارش دهید .

تبلیغات


اقدام مک دونالد در راستای تقویت فرهنگ مطالعه

سخنگوی مک دونالد به تازگی اعلام کرد که از نیمه‌ های فوریه سال جاری در همه شعبه‌ های این رستوران در ایالات متحده امریکا به جای اسباب بازی به کودکان زیر ۱۲ سال کتاب هدیه می کند تا از این به بعد غذاهایش با عطر و بوی فرهنگی به دست مشتریانش برسد.

 به این ترتیب مک دونالد با سازمان غیرانتفاعی آموزش کودکان برای اهدای ۵۰ میلیون نسخه کتاب کودک در سراسر ایالات متحده همراهی می ‌کند.

 بر اساس این گزارش بعد از ماجرای پاکت‌ های کاغذی که نوشته ‌ها و بخش ‌هایی از داستان ‌های جاناتان فرانزن را روی خود دارد این ایده سراغ مدیران مک دونالد آمده است.

 جاناتان فرانزن خالق رمان «آزادی» در روزهای پایانی دسامبر ۲۰۱۵ با انتشار یادداشت ها و بخش ‌هایی از داستان ‌هایش روی پاکت ‌های کاغذی موافقت کرد و به این ترتیب خواست برای ترویج مطالعه و ایجاد بو و عطر فرهنگی به هنگام خرید با خانواده ‌ها همراهی کند.

 این اقدام او موجب شد تا مک دونالدی ‌ها هم از این ایده الهام بگیرند و تصمیم بگیرند از فوریه سال جاری به هر کودکی که از مک دونالد یک و عده غذایی خریداری می‌ کند کتاب هدیه کند. 

 سازمان غیرانتفاعی سواد کودکان امسال برای چهارمین سال است که برای ترویج کتابخوانی و علاقه مند کردن کودکان و نوجوانان به فعالیت ‌های فرهنگی از نهادها و موسسات و مراکز مختلف کمک می ‌گیرد. این مرکز امسال با همکاری مک دونالد تصمیم دارد بیش از ۵۰ میلیون نسخه کتاب کودک را تا پایان سال میلادی از طریق شعبه‌ های مک دونالد به کودکان زیر ۱۲ سال برساند.

 این تصمیم با حمایت سازمان غیرانتفاعی سواد کودکان و آموزش و پرورش ایالات متحده در بین کودکان حمایت می‌ شود و بودجه آن توسط سه مرکز به طور مشترک پرداخت می‌ شود.

منبع: لیزنامنبع این نوشته
اشتراک گذاری مطلب
تمامی حقوق این وب سایت برای گروه آواساز محفوظ است